![αλεξ](/sites/default/files/styles/front_cover_image_style/public/2024-02/%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%20%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82%20%2837%29.png?itok=A0Fswmug)
Mo., 26 Febr. 2024, 11:00 AM
Στα πλαίσια του ΣΦΗΜΜΥ 15 (Συνέδριο Φοιτητών Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών) και με αφορμή το call for participants του διαγωνισμού preΣΦΗΜΜΥ 8 με θέμα "Assistive Technologies" πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου διαδικτυακή ομιλία από το Πρόεδρο και Φυσίατρο του Συλλόγου ΠΕΡΠΑΤΩ , Αλέξανδρο Ταξιλδάρη , με σκοπό να αναφερθεί στο κοινωνικό μοντέλο για τη αναπηρία αλλά και στο τρόπο που η τεχνολογία μπορεί να κάνει πιο εύκολη τη ζωή των ανάπηρων ατόμων.
Παρακάτω βρίσκεται το link από τη ομιλία του https://www.youtube.com/watch?v=U_JfmGw4CGo